Kripto para sektöründe bugün neler oldu?


Kripto para sektöründe bugün neler oldu?


Investing.com - Kripto para endüstrisinde günün en önemli gelişmesi FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın ABD’ye iadesinin gerçekleşmesiydi. Ayrıca Bankman-Fried’ın ortakları Alameda’nın CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang’in de suçlamaları kabul etmesi önemli bir gelişme olarak ortaya çıktı. Diğer yandan SEC’in kripto şirketlerini denetleyen firmaları yakın izlemeye alması sektöre yönelik baskıya devam ettiğini gösterdi. Bugün öne çıkan gelişmelerin gölgesinde kalan bazı sektör gelişmelerini haberimizin devamında özetledik.

TrueUSD, yuan destekli bir sabit kripto para çıkardı

TrueUSD ekibi, Çin dışında tutulan yuana bağlı TCNH adlı yeni bir sabit kripto parayı piyasaya sürdü. TrueUSD tarafından ihraç edilen yuan destekli sabit kripto para, TORN ağında çalışacak. TrueUSD ekibi, TCNH’nin tüm yasal ve teknik kriterlere uygun olduğunu beyan ederek dünyanın en iyi muhasebe şirketleri tarafından denetleceğini iddia ediyor.

Elon Musk, Doge topluluğuyla bir toplantı yapabileceğini söyledi

Twitter’ın sahibi Elon Musk, DOGE topluluğu tarafından gelen bir talebe karşılık Twitter Spaces aracılığıyla bir görüşme yapabileceklerini söyledi. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi planlanan görüşme, topluluk arasında heyecan yarattı.

Akıllara gelen ilk soru ise Musk’ın Twitter üzerinden DOGE ödemelerini aktif hale getirip getirmeyeceği. Bu sorunun Twitter Spaces aracılığıyla yapılacak toplantıda cevaplanması bekleniyor. Elon Musk, bu hafta Twitter’da yaptığı anket sonrası yerine birini bulur bulmaz CEO’luk görevini bırakacağını açıkladı.

Bu yüzden Musk’ın Twitter’da DOGE ile ilgili planlarının nasıl devam edeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

0 Yorumlar