Twitch Yayıncısı Melih Kalkan Kimdir, Neden Vefat Etti? Melih Kalkan Kaç Yaşındaydı, Hastalığı Neydi?

 

Twitch platformunda yaptığı yayınlarla adından sıkça söz ettiren Melih Kalkan gündemin önde gelen isimleri arasında yer aldı. Online platformda geniş bir kesime adını duyurmayı başaran Melih Kalkan'ın vefat ettiği haberi sevenlerini yasa boğdu. Melih Kalkan hakkında yapılan araştırmalar da hız kazandı. Peki Twitch yayıncısı Melih Kalkan kimdir, neden öldü? Melih Kalkan hastalığı neydi, kaç yaşındaydı?

İşte detaylar...


Melik Kalkan gülüşü, pozitifliği ve herkesi şaşkına çeviren yeteneği ile onlarca Twitch kullanıcısını kendine hayran bıraktırmayı başarmıştı.


Melih Kalkan Kimdir, Kaç Yaşındaydı?


Kısa sürede adını sosyal medyada duyurmayı başaran Melih Kalkan, Twitch yayıncısı ve içerik üreticisiydi. Twitch platformunda açtığı CS:GO ve Valorant oyun yayınlarıyla tanınmıştı. Hastalığı yüzünden hayatını kaybeden Kalkan 14 yaşındaydı.


Melih Kalkan Neden Öldü, Hastalığı Neydi?


Unlostv'nin kurucusu olan Cantuğ Özsoy'un keşfettiği Melih Kalkan bir süredir kistik fibrozis tedavisi görüyordu.  Özsoy ise Melih Kalkan'ın kistik fibrozis hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklayan bir sosyal medya paylaşımı yapmıştı.

Kistik Fibrozis Hastalığı Nedir?

Kesin bir tedavisi olmayan kistik fibrozis hastalığı gen mutasyonundan kaynaklanır. Bu hastalığın özellikle sindirim sistemi, solunum sistemi ve üreme sisteminde bulunan mukus ile ter bezlerine tesir eden kalıtsal bir rahatsızlık olduğu bilinmektedir.

0 Yorumlar