Kasım ara tatili ne zaman 2023? MEB ilk ara tatil tarihi haftaya mı?

 


Kasım ara tatili ne zaman 2023? MEB ara tatil tarihi haftaya mı?


Milyonlarca öğrenci kasım ara tatili ile bu yılın ilk tatilini gerçekleştirecekler. Aynı süreçte öğretmenler ise seminerlere katılacaklar. Peki, kasım ara tatili ne zaman? 

MEB 2023 ilk ara tatili hangi tarihte? 

Kasım ayında gerçekleşecek ilk ara tatilde öğrenciler hafta sonları ile birleştiğinde toplamda 9 günlük bir tatil yapacaklar. Tatil sürecini iyi değerlendirmek isteyen aileler ve öğrenciler ilk ara tatilin hangi tarihte yapılacağını araştırmaya başladı.

 KASIM ARA TATİLİ NE ZAMAN 2023? 

Öğrencilerin 9 günlük tatile çıkacağı öğretmenleri ise online seminerlerini alacağı kasım ara tatili 13-17 Kasım tarihleri arasında olacak. 

İlk ara tatilin sona ermesinin ardından bu kes sömestr yani yarıyıl tatil beklenecek. 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatili ise 22 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında olacak. İlk dönemin sona ermesinin ardından öğrenciler 2 haftalık tatil yapacaklar bu tatilin de tamamlanmasıyla birlikte 5 Şubat’ta yeniden ders zili çalacak ve ikinci dönem başlayacak. 

İkinci dönemin ara tatili ise 8-12 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Bu tatil aynı zamanda 2023-2024 eğitim öğretim döneminin son tatili olacak. Ardından karne heyecanı başlayacak bu yıl karneler ise 14 Haziran 2024 günü alınacak. 

Karnelerin alınmasıyla birlikte de yaklaşık 2.5 ay sürecek olan yaz tatili başlayacak. Teşekkür belgesi kaç puanla alınır? 2023 takdir ve teşekkür belgesi hesaplama nasıl yapılır?

0 Yorumlar

Bahçeşehir Escort Dolandırıcılık Haberleri