Süper Kupa finali 2023 nerede oynanacak? TFF açıkladı!

 Süper Kupa finali 2023 nerede oynanacak? TFF açıkladı!


  
  
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finali için geri sayım başladı. 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finali bu yıl her zaman oynandığından farklı bir tarihte gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük derbilerinden birisi olan Galatasaray Fenerbahçe karşılaşması Süper Kupa finalinde 7. Kez oynanacak. Peki, Süper Kupa finali 2023 nerede ve ne zaman oynanacak?


    

    2023 TFF Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da oynanacağı açıklanması üzerine, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda maçın Türkiye'de oynanması önergesi oy birliği ile kabul edildi.

    Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasında oynanacak TFF Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da oynanmasının Türk futbolunun marka değerine katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Büyükekşi, bu süreci kulüplerle beraber yürüttüklerini belirterek, “Süper Kupa maçı neden Suudi Arabistan'da oynanacak' diyorlar. Biz önce kulüplerimizle konuştuk, istiyoruz dediler. Biz de bunun üzerine Suudi Arabistan ile görüşmelere başladık. Şu anda Suudi Arabistan'da maç yapmak sadece ekonomik değil imaj olarak da çok değerli. Neymar, Ronaldo ve birçok dünya yıldızı Suudi Arabistan'da oynuyor. Suudi Arabistan, İtalyanlar ve İspanyollar ile 5 yıllık anlaşma yapmış. Hakemimiz Halil Umut Meler de Suudi Arabistan'da maç yönetti. Suudi Arabistan 2034 FIFA Dünya Kupası'na aday oldu. Yüzde 90 da alacaklar. Biz de desteğimizi açıkladık."
    Yüksek Divan Kurulu Üyeleri:

    "Cumhuriyetimizin 100. yılında Süper Kupa Finali'nin Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe'mizin tarihi ile şan ve şerefiyle bağdaşmayacağından Süper Kupa Finali'nin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda veya Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanmasının kabulünü Yüksek Divan Kurulumuzun onayına sunulmasını, alınacak olumlu kararın yönetim kurulumuza bildirilmesini arz ve teklif ederiz"
0 Yorumlar

Bahçeşehir Escort Dolandırıcılık Haberleri