Tat Gıda'dan borçlanma kararı

Tat Gıda'dan borçlanma kararı


Tat Gıda, yurt içinde borçlanma aracı ihracı için yetki verilmesine ilişkin Yönetim Kurulu kararı aldı. İhraç tavan tutarı 3 milyar lira olarak belirlendi.

Tat Gıda Sanayi tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin yurt içinde borçlanma aracı ihracı için yetki verilmesine ilişkin Yönetim Kurulu kararı aldığı duyuruldu.

Açıklamada, şirket yönetim kurulu tarafından 6 Kasım 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Borçlanma Araçları Tebliği hükümlerine uygun olarak, yurt içinde halka arz edilmeksizin, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak suretiyle ve halka arza yol açmayacak şekilde Borsa İstanbul A.Ş.'nin ilgili pazarında işlem görmek üzere karar verdiği belirtildi.

Alınan karara göre borçlanma ihraç işlemleri, bir yıllık dönem içerisinde çeşitli tertip ve vadelerde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilecek toplam 3 Milyar Türk Lirası tutarına kadar, Türk Lirası cinsinden, piyasa koşullarına bağlı olarak belirlenecek esaslar çerçevesinde yürütülecek.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu'na ihraç belgesinin onaylanması talebiyle ayrıca başvuru yapılacağı da ifade edildi.


0 Yorumlar

Bahçeşehir Escort Dolandırıcılık Haberleri