Yine KYK, Yine Başka Bir Asansör Kazası!

 


KYK Yurdunda Yeni Bir Asansör Düşme Vakası!

    Türkiye’de yurtlarda asansör çökmesi olayları sorumsuzluklar sebebiyle son bir ayda hızla artarken bir yenisi daha eklendi.

    Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ayder KYK Yurdu'nda içinde öğrenciler varken asansör, 9. kattan yere çakıldı. 

    soL’a konuşan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci Asansörde kaç kişi olduğuna dair bir bilgileri olmadığını söyledi: "Olay yerine hemen ambulanslar geldi. Şu an itibariyle saat gece 24.00'ü geçti bahçede öğrenciler protesto ediyor yaşananları. Daha sabah bakıma geldikleri asansör akşam düştü” dedi.

    Bir başka öğrenci ise düştüğü belirtilen asansörün bir haftadır "halatları değişiyor" gerekçesiyle kullanım dışı olduğunu, asansörün bugün yeniden çalışmaya başladığını aktardı.

    Öğrenci, "Çok kötü düştü yurt titredi, yataklarımız sallandı" dedi.    Sol'a konuşan bir başka öğrenci ise bir yaralının çıkarıldığını gördüğünü söyledi. Öğrenci şunları kaydetti:

    "Asansörün düştüğü binada arkadaşım kalıyordu. Ben yan binadayım. Bir anda çığlık sesleri geldi. Biz de koştuk oraya. Hemen ambulans geldi zaten dakikalar içinde. 

 

   "Susma sustukça sıra sana gelecek" 

    Olayın ardından ambulans ekipleri kurtarma çalışmalarına başladı. Uğraşlar süren kurtarma çalışmalarından sonra öğrenciler protesto için dışarıda toplandı. 

    Protestoların üstüne Rize Ayder KYK kız yurdu öğrencileri, asansör düştüğü iddiası sonrası yurda gelen Rektör Yusuf Yılmaz‘a tepki gösterdi. 

    “Biz buraya geldik geleli asansör tamir edilmedi, idaremiz çay günü yapmaktan başka bir şey bilmiyor!”


0 Yorumlar

Bahçeşehir Escort Dolandırıcılık Haberleri